Пояснюю алгоритм розв’язання рівнянь на знаходження невідомого ЗМЕНШУВАНОГО.

Алгоритм розв’язання рівнянь на знаходження невідомого зменшуваного

Ділимо на частини ціле число

Ділимо на частини ціле число

На 4 тиждень даю задачі на дві дії. Виділені в задачі слова мають бути в короткому записі. До першої дії пишеться пояснення. До другої не пишеться, оскільки буде повна відповідь.

Слова скорочуються до першого голосного звуку: мавпочки - м., книги – кн.

1. Завдання

Накресли ламану, обчисли її довжину. Перша ділянка – 5 см, друга – на 3 см довша, третя – на 6 см коротша за другу, четверта – це половина другої ділянки, п’ята – 1 дм 1см.

Ділянки ламаної можна повертати у різні напрямки. Не забувай їх підписати.

Задача

У зоопарку в першому (І) вольєрі мешкало 12 мавпочок, а в другому (ІІ) на 8 більше. Скільки всього мавпочок у зоопарку?

Рівняння

Х - 40 = 50 Y - 15 = 25


2. Завдання

Накресли прямокутник АВСD, сторони якого 10 см і 2 см. Поділи його вертикальною прямою лінією на два однакових прямокутники. У кожному проведи діагоналі. Замалюй жовтим кольором трикутники, сторони яких лежать на сторонах АВ і СD.

Задача

У Каті в домашній бібліотечці були книги. Друзі подарували ще 11 з казками і 9 енциклопедій. У неї стало 50 книг. Скільки книг було у Каті в домашній бібліотечці?

Рівняння

Х - 13 = 20 Y - 14 = 30


3. Завдання

Накресли трикутник АВС. Вертикальна сторона АС = 4 см, горизонтальна сторона ВС = 7 см. З вершини С на сторону АВ проведи довільно дві прямі лінії. Замалюй зеленим кольором трикутник, сторони якого не торкаються названих сторін.

Задача

У їдальню привезли 17 кг груш, 24 кг солодких і 16 кг кислих яблук. На скільки кілограмів більше яблук, ніж груш, привезли в їдальню?

Рівняння

Х - 18 = 20 Y - 19 = 11